PROGRAM 2020

Behnam

Goran Rokolj

12 min  |  Land: Norge

Fredag 20 nov, Kl 12:30, Sal 5 - KORT DOKUMENTAR 2

Blue Code of Silence

Magnus Skatvold og Greg Mallozzi

74 min  |  Land: Norge  |  År: 2020

Lørdag 21 nov, Kl 16:00, Sal 5

Columbia in my Arms

Jenni Kivistö/Jussi Rastas

90 min  |  Land: Fi/Fr/Dan/No  |  År: 2020

Fredag 20 nov, Kl 12:15, Sal 2

Søndag 22 nov, Kl 11:00, Sal 3

Cuttin´ well

Oscar Wicken

13 min  |  Land: Norge  |  År: 2019

Fredag 20 nov, Kl 15:15, Sal 3 - KORT DOKUMENTAR 4

En Gave Fra Gud

Jørgen Lorentzen / Nefise Özkal Lorentzen

58 min  |  Land: Norge  |  År: 2019

Torsdag 19 nov, Kl 12:00, Sal 2

Søndag 22 nov, Kl 14:30, Sal 3

En stad som kunde ha blivit

Christer Sev og Erlend Koppergård

5 min  |  Land: Norge  |  År: 2020

Fredag 20 nov, Kl 12:30, Sal 5 - KORT DOKUMENTAR 2

English Brexfast

Fabien Greenberg & Bård Kjøge Rønning

7 min   |  År: 2020

Lørdag 21 nov, Kl 13:00, Sal 3 - KORT DOKUMENTAR 5

Filmproduksjon fra A til Å

Audun Amundsen og Alf Dyblie

45 min 

Fredag 20 nov, Kl 14:00, Sal 2

Fredrikstad – byen i vårt hjerte

Paul René Roestad

30 min  |  Land: Norge  |  År: 2019

Lørdag 21 nov, Kl 15:00, Sal Litteraturhuset Fredrikstad/Spesialvisning

, Kl , Sal

, Kl , Sal

Frost

Kristiane Nerdrum Bøgwald

20 min  |  Land: Norge  |  År: 2020

Søndag 22 nov, Kl 11:30, Sal 4

Fuckings adoptert

Nora Nivedita Tvedt

23 min  |  Land: Norge  |  År: 2020

Lørdag 21 nov, Kl 12:30, Sal 5 - KORT DOKUMENTAR 6

Filmen er en del av Nordic Docs on-line program 2020, Kl , Sal

Gunda

Victor Kossakovsky

91 min  |  Land: No/USA  |  År: 2020

Lørdag 21 nov, Kl 09:30, Sal 3

Søndag 22 nov, Kl 11:30, Sal 5

I samme båt

Kari Nøst Hegseth

21 min  |  Land: Norge  |  År: 2020

Lørdag 21 nov, Kl 16:45, Sal 1 - KORT DOKUMENTAR 8

Karla & Nordahl

Elisabeth Aspelin

19 min  |  Land: Norge  |  År: 2019

Fredag 20 nov, Kl 12:30, Sal 5 - KORT DOKUMENTAR 2

Filmen er en del av Nordic Docs on-line program 2020, Kl , Sal

Kjære Far

Maren Klakegg

20 min  |  Land: Norge  |  År: 2019

Fredag 20 nov, Kl 15:15, Sal 3 - KORT DOKUMENTAR 4

Kristoffer

Anoar Holmestrand

11 min  |  Land: Norge  |  År: 2020

Fredag 20 nov, Kl 15:15, Sal 3 - KORT DOKUMENTAR 4


Kunst og Ukunst

Birgitte Sigmundstad

9 min  |  Land: Norge  |  År: 2020

Lørdag 21 nov, Kl 13:00, Sal 3 - KORT DOKUMENTAR 5

Kunstneren og Tyven

Benjamin Ree

102 min  |  Land: Norge  |  År: 2020

Fredag 20 nov, Kl 09:00, Sal 2

Lørdag 21 nov, Kl 14:30, Sal 3

La meg drømme

Yvonne Thomassen

5 min  |  Land: Norge  |  År: 2020

Lørdag 21 nov, Kl 13:00, Sal 3 - KORT DOKUMENTAR 5

Made in Skene

Jonathan Lomar

21 min  |  Land: Norge  |  År: 2020

Filmen er en del av Nordic Docs on-line program 2020, Kl , Sal

Nadir

Alexander Aasegg Sætherhaug

7 min  |  Land: Norge  |  År: 2019

Fredag 20 nov, Kl 14:00, Sal 1 NYE STEMMER 1: FILMSKOLEPROGRAM

NAK-ED

Jan Dalchow

55 min  |  Land: Norge  |  År: 2020

Torsdag 19 nov, Kl 15:00, Sal 5

Odelsgut og Fantefølge

Merethe Offerdal Tveit

49 min  |  Land: Norge  |  År: 2020

Lørdag 21 nov, Kl 16:45, Sal 1 - KORT DOKUMENTAR 8

Søndag 22 nov, Kl 11:00, Sal 1

Only the Devil lives without hope

Magnus Gertten

98 min  |  Land: Sverige/Norge  |  År: 2020

Fredag 20/11, Kl 12:00, Sal 1

Sammen i mørket

Silje Vesterhagen

12 min  |  Land: Norge  |  År: 2020

Torsdag 19 nov, Kl 12:30, Sal 5

Lørdag , Kl 12:30, Sal 5 - KORT DOKUMENTAR 6

Som en flamingo

Lilja Ingolfsdottir

4 min  |  Land: Norge  |  År: 2020

Lørdag 21 nov, Kl 13:00, Sal 3 - KORT DOKUMENTAR 5

Spoon

Laila Pakalnina

65 min  |  Land: Lv/No  |  År: 2019

Fredag 20 nov, Kl 21:00, Sal 3

Stolt

Martin Torvbråten Martin Torvbråten

26 min  |  Land: Norge  |  År: 2020

Fredag 20 nov, Kl 14:00, Sal 1 NYE STEMMER 1: FILMSKOLEPROGRAM

Filmen er en del av Nordic Docs on-line program 2020, Kl , Sal

Styrkeøvelser

Linn Helene Løken

21 min  |  Land: Norge  |  År: 2020

Syrialism

Dalia Al Kury

21 min  |  Land: Norge  |  År: 2020

Fredag 20.11, Kl 15:00, Sal 2 - KORT DOKUMENTAR 4

Take back the City

Embla Åslein / Hansine Såstad / Tobias Huse

14 min  |  Land: Norge  |  År: 2019

Filmen er en del av Nordic Docs on-line program 2020, Kl , Sal

The Escalator

Daniel Klingen Borg

7 min  |  Land: Norge  |  År: 2019

Filmen er en del av Nordic Docs on-line program 2020, Kl , Sal

Transporteringsdans

Line Konstanse Lyngstadaas

52 min  |  Land: Norge  |  År: 2019

Filmen er en del av Nordic Docs on-line program 2020, Kl , Sal

Vi er her

Anna Elise Martensen

25 min  |  Land: Norge  |  År: 2020

Filmen er en del av Nordic Docs on-line program 2020, Kl , Sal

Vi går for fred

Bente Vold Klausen

52 min  |  Land: Norge  |  År: 2020

Onsdag 18 nov, Kl 19:30, Sal 2

Lørdag 21 nov, Kl 13:00, Sal Litteraturhuset Fredrikstad/Spesialvisning

When ordinary life shackles me

Andreas Tank-Nielsen

23 min  |  Land: Norge  |  År: 2020

Fredag 20 nov, Kl 14:00, Sal 1

Where Eagles Dare Revisited

David Skauen

23 min  |  Land: Norge  |  År: 2019

Torsdag 19 nov, Kl 15:00, Sal 3- KORT DOKUMENTAR 3

Lørdag 21 nov, Kl 12:30, Sal 5 - KORT DOKUMENTAR 6

Go to Top