PROGRAM

TORSDAG 26 MAI          
Kinosal 3   Kinosal 1   Kinosal 6
Seminar nye distribusjonsformer Fokus: Margreth Olin
12.30 Mediehusene, nett-tv og dokumentarfilm 12.00 Dei Mjuke hendane R: Margreth Olin (No) 1t 37m
De store avisene har lenge formidlet dokumentarfilm på nett.
Hva tenker de, hvordan jobber de?  Hedda Mjøen, VGTV Kort dokumentar 4
13.00 Psykonauten     R: Jon Vatne (No) 14 min
Filmvisning og mesterklasse unge filmskapere: Kort dokumentar 1 Mammas drøm (No) 53 min
13.00 No word for Worry    R: Runar J Wiik (No) 90 min 14.00 Prosess:  Pust  R: Line K. Johansen (No) 5 min R: Mali Finborud Nøren 
Boys                    R: Sunniva Sundby (No) 7 min
14.30 Case study:  Prosjekt Moken  R: Runar J. Wiik Stolt av deg          R: Jesper K. Rødseth (No) 38 min
  15.30  "No word for Worry" - fra idé, finansiering og
   gjennomføring til ferdig film: Runar J. Wiik Kort dokumentar 2 15.00 Déja Vu   R: Jon Bang Carlsen (Dk) 1t 25m
15.00 Con Amore   R: Kristin Nicolaysen (No) 52 min
Fedre       R: Mats Chr. Rude Halvorsen (No) 3 min
Pappa      R: Nina Bergström (No) 29 min
Q+A med regissør
16.00 Punx       R: Thomas Robsahm (No) 1t 37m
Q+A med regissør Thomas Robsahm
Kort dokumentar3 Unge fortellerstemmer 1:
17.00 Hammersborg Protecting the bygone Future 17.00 Skeleton Sea R: Maurits B Solberg (No) 26 min
R. Birgitte Sigmundstad (No) 17 min Mommo - en selvrefleksiv dokumentar
19.00 Festivalåpning    Drømmen om OL  R: Anne Kjersti Bjørn (No) 49 min R: Maurits Brekke Solberg   (No) 21 min
19.15 Åpningsfilm: Nice People Q+A med regissør Mitt siste ønske (No) 24 min
R: Karin af Klintberg, Anders Helgeson (Sv) 1t 36m R: Kristina Chap & Truls Aagedal
21.00 Åpningsfest  
Musikk og bar i kinoen foajé 
FREDAG 27 MAI          
Kinosal 3   Kinosal 1   Kinosal 6
Filmvisning og mesterklasse:
09.30 Dugma - the Button R: Pål Refsdal (No) 58 min
10.30 Mesterklasse med Pål Refsdal
 (12.00)     Kort dokumentar 6 Kort dokumentar 9
10.30 Hemland   R: Sara Broos  (Sv) 14 min 10.00 Hva er et liv utren problemer (No) 46 min
Kinosal 4   Dugma - the Button  R: Pål Refsdal (No) 58 min  R: Maria Isabelle Mikalsen
Seminar bruk av Arkivfilm Kort dokumentar 7 Farida    R: Ragnhild Sørheim (No) 16 min
12.30 Arkivfilm, regler og muligheter 12.30 Ruth              R: Hanna Heilborn (Sv) 27 min Kort dokumentar 10
NRK og Nasjonalbiblioteket er de viktigste leverandørene av Varicella       R: Victor Kossakovsky (Ru/No) 27 min 12.00 Sigøynerhistorier fra Silven
arkivfilm til dokumentarfilmer. Formater, priser, rettigheter… Dans for livet  R: Erlend E. Mo (No) 30 min R: Evald Ottestad (No) 52 min
Med Nasjonalbiblioteket, NFI og NRK Arkiv & programsalg  Rozas sang R: Lowri Rees (No) 45 min/Q+A med R
Kort dokumentar 8
14.00 Kampen om fjordane  R: Vigdis Nilsen (No) 1t 17m 14.30 Ad Astra                R: Paul Tunge (No) 27 min 14.15 Kvar song ei soge R: Aaslaug Vaa (No) 71 min
Q+A med regissør Albatross                 R: Sverre Kvarme (No) 26 min
En sang for Mursal  R: Kristin Nicolaisen(No)29min Unge fortellerstemmer 2:
Kort dokumentar 5 16.00 Hvem vinner     R: Ragnhild N. Bergem (No) 23 min
15.45 Fra barn til borger  R: Janne Lindgren (No) 45 min Den gode samtalen  R: Siri Bråtveit (No) 24 min
Tung Jakke     R: Livirén Bratterud (No) 31 min Grafitti Grandmas (No) 26 min
Q+A med regissører R: Eirik Skaufjord / Olve Aslaksen
17.30 Blood Sisters     R: Malin Andersson (Sv) 1t 24m Fokus: Pirjo Honkasalo Fokus: Margreth Olin
Q+A med regissør og produsent Hege Dehli 18.00 ITO - the diary of an Urban Priest  18.00 Kroppen min      R: Margreth Olin (No) 25 min
R: Pirjo Honkasalo (Fin/Jap) 1t 57m Onkel Reidar      R: Margreth Olin (No) 27 min
19.30 Blackhearts (No) 1t 23m
R: Fredrik Horn Akselsen og Christian Falch
Q+A med regissører og hovedrolleinnehaver Fokus: Pirjo Honkasalo
21.00 Three rooms of Melancholia
R: Pirjo Honkasalo (Fin) 1t 46m
Andre arrangement fredag:         (I kinoens foajè) Andre arrangement fredag:        ( Kinosal 5)
13.00 Pitchekonkurranse   15.00 Workshop unge filmskapere
(15.00) I regi av Viken, Østnorsk og Sørnorsk filmsenter (17.00) Mediefabrikken og Viken filmsenter
LØRDAG 28 MAI          
Kinosal 3   Kinosal 1   Kinosal 6
Fokus: Margreth Olin
10.30- Mesterklasse: Pirjo Honkasalo 10.00 Dei mjuke hendene (No) 1t 37m 
  (12.30) Pirjo Honkasalo er en av nordens mestvinnende 11.00 Kampen om fjordane R: Vigdis Nilsen (No) 1t 17m R: Margreth Olin   
dokumentarfilmregissører, og en mesterlig fotograf.
Hun forteller om sine filmer, utfordringer og erfaringer.
Moderatorer: Cecilie Semec og Ellen Ugelstad Fokus: Margreth Olin
Kort dokumentar 11 12.00 Mannen fra Snåsa (No) 1t 40m
Kinosal 4   13.00 Familiearven   R: Krisitine G. Jacobsen (No) 40 min R: Margreth Olin   
13.30 Say Something   R: Åsa Ekman (Sv) 1t 13m Sommerfuglprinsessa (No) 27 min
  R: Gudmund/Haakon Sand Kort dokumentar 12
De døvblinde   R: Mari Storstein (No) 27 min 14.30 Con Amore   R: Kristin Nicolaysen (No) 52 min
15.00 Déja Vu             R: Jon Bang Carlsen (Dk) 1t 25m Q+A med regissør Fedre      R: Mats Chr. Rude Halvorsen (No) 3 min
Pappa     R: Nina Bergström (No) 29 min
Q+A med regissør
17.00 Monalisa Story  R: Jessica Nettelblad (Sv) 1t 30m  15.30 Hva er et liv utren problemer (No) 46 min
Q+A med regissør og produsent Cecilie Bjørnaraa  R: Maria Isabelle Mikalsen 16.30 Over streken  R: Line Hatland (No) 23 min
Farida           R: Ragnhild Sørheim (No) 16 min Arven     R: Charlotte Thiis-Ervensen (No) 20 min
Kinosal 3   18.00 Nice People   18.00 Blackhearts (No) 1t 23m
20.00 Prisutdeling   R: Karin af Klintberg, Anders Helgeson (Sv) 1t 36m R: Fredrik Horn Akselsen og Christian Falch
   
21.00 Fest og konsert med José Leguina
i kinoens foajé  
SØNDAG 29 MAI          
Kinosal 4   Kinosal 1   Kinosal 6
10.00 Work in progress: Prosjekt  "Hjerte av gull" Kort dokumentar 12 Kort dokumentar 13
Regissør Cecilie Bjørnaraa 10.30 Hammersborg Protecting the bygone Future 10.30 Ruth            R: Hanna Heilborn (Sv) 27 min
R. Birgitte Sigmundstad  (No) 17 min Varicella     R: Victor Kossakovsky (Ru/No) 27 min
Drømmen om OL  R: Anne Kjersti Bjørn (No) 49 min Dans for livet    R: Erlend E. Mo (No) 30 min
12.00 Monalisa Story  R: Jessica Nettelblad (Sv) 1t 30m  12.00 Fra barn til borger  R: Janne Lindgren (No) 45 min Fokus: Margreth Olin
Tung Jakke      R: Livirén Bratterud (No) 31 min 12.00 Kroppen min     R: Margreth Olin (No) 25 min
Onkel Reidar      R: Margreth Olin (No) 27 min
Fokus: Margreth Olin Kort dokumentar 14
14.00 Say Something   R: Åsa Ekman (Sv) 1t 13m 14.00 De andre (No) 1t 40m   13.30 Sigøynerhistorier fra Silven
R: Margreth Olin    R: Evald Ottestad (No) 52 min
Rozas sang         R: Lowri Rees (No) 45 min
Kinosal 3  
12.00 Filmvisning unge filmskapere
 (15.00) Moderator: Eva-Lotta Sandberg og Bård Kjøge Rønning

©NORDIC/DOCS 2016

Text Selection Widget